POKER ELLERİ SIRALAMASI NASILDIR?

POKER ELLERİ SIRALAMASI NASILDIR

POKER ELLERİ SIRALAMASI NASILDIR?

  • Yüksek Kart- High Card: Yüksek kart dizilim birbirinden farklı 5 kart ile oluşmaktadır. Oyun esnasında oyuncuların ellerinde herhangi bir per oluşmaması durumunda, oyuncuların ellerinde bulunan yüksek kart kombinasyonu ile bu oyun kazanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse, diğer oyuncunun elinde, 2, 3, 5, 8, 10 varsa ve sizin elinizde de Q, J, 10, 8, 5 varsa bu durumda sizin eliniz yüksek olduğundan oyunu siz kazanırsınız.
  • Per – Pair: Per, elinizde bir çift kartın bulunduğunu bizlere ifade eder. Aynı zamanda yüksek karta bakılmaksızın kazanılan bir dizilimdir. Eğer iki oyuncuda da aynı perden var ise elinde daha yüksek kart olan oyuncu oyunu kazanır. Ellerindeki diğer kağıtlarına kicker denir.

  • Döper – Two Peer: Döper, adından da anlaşılacağı gibi, per kombinasyonunun bir sıra üstüdür. Per sıralamasında bir çift kart dizilimi bulunurken. Döper sıralamasında iki çift kart dizilimi bulunmaktadır. İki oyuncuda da döper dizilimi varsa 5. Kartı yüksek olan oyuncu kazanır.
  • Üçlü – Three of a Kind: Üçlü kombinasyon, per ve döperden daha üstün bir diziliştir. Elinizde aynı karttan 3 tane bulunduğunu ifade eden bir diziliştir. Poker oyununun en yüksek yedinci dizilişidir. İki oyuncuda da üçlü olduğu durumunda en yüksek yan kartı olan kazanır.
  • Kent – Straight: Kent, pokerde genelde rakiplere göz dağı veren ve kazanmaya ramak kala olan diziliştir. Kent dizilişi sıralı bir kombinasyondur. 5, 6, 7, 8, 9 şeklinde. İki oyuncuda da kent olması durumunda eli en yüksek olan kazanır.
  • Renk – Flush: Pokerin en yüksek beşinci kart kombinasyonudur. Elinizdeki kart değerlerine  bakılmadan aynı türden 5 kartın olduğu bir kombinasyondur. 5 kartın da aynı renkten oluşması durumunda, rakipleriniz ilk 4 kombinasyona sahip değilse siz kazanırsınız.
  • Full – Full House: Full, full ya da full house olara adlandırılır. Poker oyunun en yüksek dördüncü kombinasyonudur. Bir üçlü bir de perden oluşur.
  • Kare – Four af a Kind: Kare kombinasyonu poker oyununun en önemli üçüncü kombinasyonudur. Dört adet aynı kağıttan oluşur. İkinci oyuncuda da kare varsa yüksek kartı olan kazanır.
  • Floş – Straight Flush: Pokerde ki en önemli ikinci sıralamadır. Aynı kart grubundan olan sıralı dizilişi ifade eder.
  • Floş Royal – Royal Floş: En önemli kart kombinasyonudur. Bu kombinasyon ile kesin kazanırsınız.

POKER OYUNU

Poker oyunu tarihi çok eskilere  dayalı olan bir iskambil kağıdı oyunudur. Bu oyunun birçok çeşidi bulunmaktadır. Poker oyun çeşitlerin her birinin kuralları farklıdır. Poker oyun çeşitlerinden oynamak için kurallarını bilmeniz ve taktik ve stratejilerine hakim olmanız gerekmektedir. Bu neden ile ilk önce hangi poker oyununu oynayacağınıza karar vermelisiniz. Ardından bu oyunun kurallarını öğrenmeli ve güvenilir bir bahis sitesine üye olmalısınız.

POKER ELLERİ SIRALAMASI NASILDIR?
Başa dön